Pisalni stroj s katerim boste - za ceno iPada - pisali v največjem miru

Avtor: Uredništvo, Objavljeno: 29. 02. 2016 18:00:00, Kategorija:

Pisalni stroj "brez motenj" je lahko vaš - če ste pripravljeni plačati precejšnjo ceno.

Pisalni stroj s katerim boste - za ceno iPada - pisali v največjem miru


Vsak študent, pisec, novinar vam lahko pove, da je pri njegovem delu precej motenj. Pa ne tistih od zunaj pač pa tistih, povezanih z internetom. Je kaj simpatičnega Youtubu, je prišlo kakšno novo elektronsko sporočilo, kaj če bi na hitro odigral kakšno spletno igrico - vse to lahko naš cilj zamakne za nekaj ur ali celo dni. In potem smo v težavah, saj seminarska naloga ali največji slovenski roman pač niso napisani. In v tem primeru pride na sceno Astrohaus Freewrite.

Proizvajalec pravi, da gre za »prvi pametni pisalni stroj na svetu«, saj odpravlja motnje 21. Stoletja in iz vas potegne potenciale Prešerna, Cankarja, Partljiča in še koga. A na žalost je zadeva precej draga – v ZDA je zanjo treba odšteti 549,99 USD.
Pravzaprav gre za ironijo, saj plačujete nekaj česar naprava – nima. Orodje »brez motenj« je prenosni urejevalnik besedil brez dodatnih aplikacij kot jih imajo telefoni, brez črkovalnika, brez opozoril in celo brez možnosti urejanja besedila na napravi. Tu ste le vi, tipkovnica in zaslon.

Zadeva se je najprej pojavila na Kickstarterju pred slabima dvema letoma pod imenom The Hemmingwrite, nato pa so jo preimenovali v Freewrite. No, naprava le ni čisto neumna, saj uporablja povezljivost za to, da vaše delo sproti shranjuje v oblak, saj ga sinhronizira s storitvami, kot so Evernote, Google Drive ali Dropbox. Zaslon naprave temelji na e-črnilu, zato je vsebina vidna tudi če na zaslon neposredno sije sonce, tipkovnica je tista prava retro-pisateljska s klikom, baterija pa po navedbah proizvajalca zdrži okoli štiri tedne. To pa je za tiste, ki pisateljski navdih iščete nekje v gozdu vsekakor dobra novica.

Ideja pisanja brez motenj je vsekakor privlačna, a cena 550 USD za nekaj, kar lahko dosežemo, če na tablici izklopimo Wi-Fi in nanjo priključimo tipkovnico, malce preveč. Ideja pa je vsekakor zanimiva.