Prste stran od posodobitev

Avtor: Uredništvo, Objavljeno: 18. 12. 2018 05:04:00, Kategorija:

Eden od razlogov za težave z oktobrsko nadgradnjo Windows 10 naj bi bila tudi neučakanost uporabnikov.

Prste stran od posodobitev
Microsoft ima letos kar nekaj težav z nadgradnjami Windows 10. Že aprilska je bila preložena na maj, nato so nekateri uporabniki imeli težave z »zamrzovanjem« sistema, tako da je vse skupaj padlo na svoje mesto šele konec maja. Mislili smo, da je to bil enkratni dogodek in da bo jeseni bolje. A ni bilo tako. Oktobrska nadgradnja je bila še bolj zoprna, saj so uporabniki poročali o tem, da so jim izginile datoteke, prikazovale čudne pisave in še kaj bi se našlo. Vse skupaj je postalo tako čudno, da na koncu sploh več nismo vedeli ali je to, kar dobivamo, oktobrska ali redna nadgradnja sistema.

Brez dvoma je vsega tega kriv Microsoft. A ne le on. Določen del krivde gre menda pripisati tudi nam, uporabnikom. Pravzaprav naši nestrpnosti. Težave so se menda pojavljale več ali manj le v primerih, ko uporabniki niso počakali, da jih sistem sam obvesti o nadgradnji ampak so jo preko »Preveri, ali so na voljo posodobitve« zagnali ročno. S tem so menda Microsoftu sporočili, da bi bili radi »iskalci« oziroma preizkuševalci, ki bi radi prejeli »predogled« novosti, ki še niso bile dovolj dobro testirane. Tako je vsaj sklepati iz bloga Microsoftovega podpredsednika Michaela Fortina. Ta je med drugim zapisal, da gre pri mesečnih nadgradnjah za tako imenovane izide B, pri čemer B pomeni drugi teden (torek) v mesecu. Obstajajo pa tudi izidi C in D, ki so namenjeni »komercialnim in naprednim uporabnikom«, ki »iščejo« nadgradnje. Namen teh izidov je tem uporabnikom predčasno predstaviti ne-varnostne posodobitve sistema, ki bodo vključene v naslednjo mesečno posodobitev. In do teh novosti pridete tako, da izberete »Preveri, ali so na voljo posodobitve« med nastavitvami varnosti in nadgradnje.

Iz zapisa gre sklepati, da v primeru, ko izberemo ročno nadgradnjo, dobimo beta-različico tega, kar nas čaka prihodnji mesec. In ta »neučakanost« uporabnikov bila menda največji krivec za težave tako aprilski kot pri oktobrski nadgradnji Windows 10.

Če ste torej običajen uporabnik Windows, ki si želite le to, da bi vaš sistem deloval zanesljivo in bil varen, potem počakajte, da vas sistem sam opozori na nadgradnjo. Vsaj dokler Microsoft ne spremeni te malce neumne filozofije, po kateri je vsak, ki preverja, ali je na voljo kakšna posodobitev, samodejno »beta-tester«.

Vir: Microsoft