Bosch, Daimler in Nvidia

Avtor: Uredništvo, Objavljeno: 26. 07. 2018 06:30:00, Kategorija:

Promocijska vsebina
Bosch in Daimler bosta financirala procesorje in programsko opremo Nvidiine platforme UI Drive Pegasus

Bosch, Daimler in Nvidia
Avtomatizirana vozila so kompleksni računalniki na kolesih, zato potrebujejo še več računalniške moči, če se hočejo samodejno pogajati o mestnem prometu, z vhodom, pridobljenim iz vrste različnih senzorjev iz okolja. Bosch in Daimler sta v svojem zavezništvu za postavitev visoko avtomatiziranih vozil brez voznika na mestne ceste določila računalniško moč, ki je potrebna za njun bodoči sistem. Obe podjetji sta izbrali in podpisali sporazum z ameriškim računalniškim podjetjem Nvidia, ki bo dobavitelj potrebne platforme za umetno inteligenco (UI). UI je pomemben gradnik v mreži popolnoma avtomatiziranih vozil brez voznika več posameznih enot ECU (elektronske krmilne enote). V skladu s to pogodbo bo podjetje Nvidia zagotovilo svojo platformo Drive Pegasus, ki jo poganjajo visokozmogljivi avtomobilski procesorji UI, skupaj s sistemsko programsko opremo, ki bo obdelovala algoritme za vožnjo vozil, ki jih bosta Bosch in Daimler ustvarila s pomočjo metod strojnega učenja. Tako bo mreža ECU dosegla računalniško zmogljivost več sto bilijonov operacij na sekundo. To je podobno zmogljivosti, ki jo premore vsaj šest sinhroniziranih in zelo naprednih računalniških delovnih postaj. Bosch in Daimler bosta lahko za razvoj platforme izkoristila tudi strokovno znanje podjetja Nvidia.

Podatki senzorja, obdelani v delcih sekunde
Za uresničitev avtomatizirane vožnje v mestih je potrebna vsestranska, odvečna in pri-okvari-operativna sistemska arhitektura. Vrstica zmogljivosti za omrežne enote ECU ni nič nižja, saj navigacija mestnega prometa predstavlja ogromno dela. Ta mreža obravnava vse informacije, zbrane in posredovane s strani različnih radarskih, video, laserskih in ultrazvočnih senzorjev. Samo en video senzor, kot je Boscheva stereo video kamera, ustvari 100 gigabajtov podatkov v enem kilometru. Mreža ECU združuje podatke, pridobljene iz vseh senzorjev iz okolice v procesu, imenovanem fuzija senzorjev. V delcih sekunde te podatke oceni in naredi načrt potovanja vozila. To je tako hitro kot občutek dotika, ki potrebuje med 20 in 500 milisekund, da doseže človeške možgane. Bosch in Daimler združujeta več let izkušenj v razvoj sistemov funkcionalne varnosti. Da bi dosegli največjo varnost in zanesljivost, potrebne računalniške operacije izvaja več vzporednih vezij. V primeru okvare, ki je zelo malo verjetna, lahko do rezultatov teh vzporednih izračunov dostopate v trenutku.

Mreža ECU bo vgrajena v hladilni tokokrog baterijskih celic
Visoka računalniška zmogljivost in veliko število operacij, ki jih je treba izvesti, pomenita, da je treba mrežo ECU ohlajati. Bosch in Daimler sta razvila učinkovit koncept na podlagi hlajenja tekočin. V tem skupaj razvitem sistemu za visoko avtomatizirano mestno vožnjo brez voznika Mercedes-Benz namerava uvesti vozila na baterijski pogon. Ti avtomobili imajo na krovu hladilni sistem, zato lahko inženirji kar najbolje izkoristijo to tehnologijo in vgradijo mreže ECU v napredni hladilni tokokrog baterijskih celic.

Tesno sodelovanje Boschevega in Daimlerjevega osebja.
Aprila 2017 sta Bosch in Daimler oznanila, da bosta združila sile, da bi na mestnih ulicah uvedla visoko avtomatizirana vozila brez voznikov. To zavezništvo razvija vozni sistem za uporabo v vozilih, ki bodo lahko brez voznika upravljala mestni promet. Do začetka naslednjega desetletja bo tehnologija okrepljena za množično proizvodnjo. Bosch in Daimler sodelujeta na večjem območju Stuttgarta in v Silicijevi dolini. Osebje obeh podjetij je združeno in deluje praktično za sosednjo mizo. Tako si lahko hitro in učinkovito izmenjuje informacije med disciplinami ter sprejema odločitve.

Vir: Bosch

preberite še to

Povedali so nam
Vzdržljiva lepotica, ki bo sledila vsakemu vašemu koraku

Vzdržljiva lepotica, ki bo sledila vsakemu vašemu koraku

Promocijska vsebina
Za žensko je ura...

Povedali so nam
Skupina ACTUAL I.T. na poti k naslednji fazi razvoja s spremembami v vodstvu
Povedali so nam
Revolucionarna kamera s tehnologijo umetne inteligence

Revolucionarna kamera s tehnologijo umetne inteligence

Promocijska vsebina
Najnovejši HONOR Magic6 Pro postavlja nov standard fotografije na pametnih telefonih

Povedali so nam
O nakupu robotskega sesalnika ne sme odločati zgolj cena

O nakupu robotskega sesalnika ne sme odločati zgolj cena

Promocijska vsebina
Bi se odločili z...

Povedali so nam
Ford predstavil novo Pumo

Ford predstavil novo Pumo

Promocijska vsebina
Elegantna in teh...

Povedali so nam
Otvoritev Hisense Gorenje »UAU kotička« v trgovini Big Bang Kranj
Povedali so nam
Po skoraj enem letu še vedno v vrhu lestvice DXOMARK

Po skoraj enem letu še vedno v vrhu lestvice DXOMARK

Promocijska vsebina
Čeprav je bil vo...