V primerjavi s »tradicionalnimi brezžičnimi tehnologijami« Huawei pravi, da tehnologija NearLink ponuja 60 % manjšo porabo energijo, šestkrat večjo hitrost prenosa podatkov, 30-krat krajše zakasnitve, 7 dB boljšo zaščito pred motnjami za stabilnejšo povezavo ter dvakrat večji domet. Tehnologija bo uvedena v različnih napravah, vključno s potrošniško elektroniko, kot so telefoni, prenosni računalniki, pametne ure, pripomočki za povezan dom, električna vozila in industrijska proizvodna opremo, postala pa bo tudi del Huaweijevega operacijskega sistema HarmonyOS 4.
Po podatkih portala Techradar so skoraj vsa podjetja, ki so do zdaj sodelovala pri projektu NearLink, kitajska, med njimi pa so pri nas najbolj znana Hisense, Honor in Lenovo. Edini mednarodni podjetji sta tajvanski Mediatek in francoski proizvajalec gradbenih materialov St. Gobain. Torej brez Intela, Qualcomma, AMD-ja, Nvidie…
Glede na to, da je Huawei še vedno na črnem seznamu sankcij ZDA se zdi, NearLink v doglednem času zagotovo ne bo nameščen v napravah ameriškega porekla. Apple je v svoj novi čip U1 že vgradil svojo ultraširokopasovno tehnologijo (UWB), a je po poročanju portala Apple Insider glavna prednost UWB v primerjavi s tehnologijo Bluetooth zelo natančno sledenje lokaciji in ne izboljšave hitrosti in/ali zakasnitve.
Vir: Huawei