ARPANET so v svoji osnovi sestavljali štirje računalniki, takrat imenovani IMP-ji (Interface Message Processor), omenjeno sporočilo pa je potovalo od računalnika SDS Sigma-7, ki se je nahajal na UCLA, do računalnika SDS 940, ki se je nahajal na inštitutu SRI. Tri tedne kasneje, 21. novembra je bila med omenjenima računalnikoma vzpostavljena trajna povezava, 5. decembra pa so povezavi dodali še računalnika IBM 360/75 iz centra Culler-Fried Interactive Mathematics na univerzi v Santa Barbari in DEC PDP-10 iz oddelka ra računalništvo univerze Utah in tako povezali vse štiri računalnike.

Zgoraj levo SDS Sigma-7, prvi računalnik v zgodovini, priključen v »internet«, zgoraj desno prvi usmerjevalnik, preko katerega je 29. oktobra 1969 stekla prva komunikacija, spodaj pa poročilo, ki ga je tistega večera pisal Charles S. Kline.
Takrat, točno petdeset let nazaj, seveda nihče ni pričakoval, da se bo iz ARPANETa dobri dve desetletji kasneje razvilo nekaj, kar bo tako temeljno spremenilo naša življenja.
Vir: EDN