Vse našteto je seveda zelo uporabno, a to ne pomeni, da ni prostora za napredek. Odložišče, kamor se shranijo podatki po tem, ko izberete kopiranje ali lepljenje, je dolgo »držalo« le zadnji podatek, ostali pa so sproti brisali oziroma jih je nov prepisal. Ker pa bi včasih prišel prav tudi kak starejši, so se pričeli pojavljati različni programčki, urejevalniki odložišča, ki so shranjevali več podatkov in seveda omogočali dostop do njih. Ideja bila dobra in uporabniki s(m)o se pričeli spraševati, zakaj Microsoft tega ne vključi kar v sistem sam. In smo jim tudi pisali, a odgovora ni bilo.
No, nekaj let nazaj pa je le »počilo« in v Redmondu so napovedali, da bo takrat aktualen sistem Windows 10 kmalu dobil možnost dostopa do zgodovine Odložišča. In ga tudi je, do njega pa je bilo (in je še) mogoče dostopati preko kombinacije tipk Win+V. Podatke vanj nalagate kot običajno, torej s takšnim ali drugačnim kopiranjem in/ali izrezovanjem, ko pa hočete kak podatek prilepiti, izberete Win+V in na zaslonu se prikaže seznam vsebine Odložišča, iz katerega izberete želeno. Če recimo veste, da boste prenesli tri različne podatke, recimo dele besedila, vsakega posebej izberete in kopirate (recimo s Ctrl+C), nato se postavite na želeno mesto v ciljni dokument, izberete Win+V in iz seznama izberete želen del besedila in to se bo prilepilo na izbrano mesto. Praktično in zelo uporabno. In podatki so lahko tudi »kombinirani«, torej besedilo, slike in še kaj. Če med delom velikko prenašate podatke iz enega dokumenta v drugega, je Win-V nekaj, kar vam bo krepko olajšalo delo. A tu se stvar ne konča.
Zgodovina odložišča je namreč le del tega, kar se skriva pod kombinacijo Win+V. Kot lahko vidite na naslovni sliki, je na vrhu okenca, ki se odpre, še nekaj možnosti. Večina je namenjena takšnim in drugačnim emotikonom, kar lahko raziščete sami, na tem mestu pa bi opozorili le na možnost, ki pride vsaj toliko prav kot zgodovina odložišča in to so posebni znaki. Poleg ikone/gumbka za Odložišče je gumb Simboli, pod katerim lahko najdete najrazličnejše posebne znake, ki ste jih do zdaj iskali preko Tabele znakov. Tu boste hitro našli različne oklepaje, polovičke, tretjine, promile in druge matematične znake, najrazličnejše puščice, oznake valut, posebne znake v različnih jezikih in še in še. Ste se recimo kdaj mučili z iskanjem krogca pri oznaki stopinj Celzija? No, to… In pri celotni stvari je izredno zanimivo to, da so v prvem razdelku prikazani znaki, ki ste jih nazadnje uporabili, kar je seveda še toliko bolj uporabno…•