LG G8s ThinQ

Avtor: Uredništvo, Objavljeno: 2. 10. 2019 04:47:00, Kategorija: Testi

Iz Južne Koreje z ljubeznijo

LG G8s ThinQ
Pametni telefon LG G8s ThinQ je letošnji zastavonoša omenjenega korejskega proizvajalca, saj nudi vrhunske tehnične specifikacije in zasnovo, ki naj bi družbi LG ponovno omogočila privabiti širšo javnost in kupce. Adutov in argumentov za to mu vsekakor ne manjka.

Oblika LG G8s ThinQ je elegantna in minimalistična, a tudi deloma zastarela, saj telefon postreže s precej očitnimi robovi in je glede na nekatere tekmece znatno debelejši. Po zunanji obliki spominja na iPhone XR. Prisotna je tudi zareza ob zgornjem robu zaslona, v katero je vgrajen par kamer (tudi globinska), zvočnik in nekaj senzorjev.

Masivni telefon prepriča s kakovostjo izdelave, saj kovinske stranice in steklen hrbtni pokrov poudarijo samo obliko naprave in ji dajo premijski občutek v dlani uporabnika. A nekoliko debelejša zasnova ima tudi kakšen plus – za razliko od nekaterih konkurentov je telefon še vedno opremljen z režo za priklop klasičnih stereo slušalk, kar je v naših očeh velik plus. Ohišje je tudi ustrezno zaščiteno pred zunanjimi vplivi, saj certifikat IP68 zagotavlja odpornost na vdor vode in prahu, kar bo vsekakor pomagalo telefonu doseči varno starost in poskrbelo za manj z nerodnostjo povezanih okvar.

Zaslon, ki prepriča
LG G8s ThinQ je opremljen s 6,2-palčnim zaslonom OLED, ki postreže s prikazom izjemno ostrih in intenzivnih barv. Gre tudi za zelo svetel zaslon, ki je odlično viden tudi v neposredni sončni svetlobi, barve so v vsakem primeru zelo realistične, vidni koti pa prav tako odlični. LG G8S ThinQ je zelo prijeten pametni telefon za uživanje večpredstavnostnih vsebin, še posebej, ker je zaslon združljiv s standardom HDR10 za prikaz vsebin z visokim dinamičnim razponom barv. Slike in video posnetki na tem telefonu res oživijo. Še dobra novica – zarezo v zaslonu je moč programsko zakamuflirati (beri: skriti). Glede na njeno velikost to ni slaba ideja.

5 kamer
Največja prednost ali slabost sodobnega pametnega telefona je ponavadi njegova kamera. Pri modelu G8S ThinQ LG ni želel ničesar prepustiti naključju, zato se je odločil za konfiguracijo s tremi senzorji na hrbtni strani, na prednji strani pa sta dve kameri, torej je skupno število kar 5 kamer! Na hrbtni strani telefona tako naloge fotografiranja in zajemanja videa opravljajo glavni senzor z ločljivostjo 12 MP (zaslonka f/1,8), nadgrajen z laserskim samodejnim ostrenjem in optičnim stabilizatorjem slike, 12-milimetrski telefoto objektiv (zaslonka f/2,6) z optično stabilizacijo slike in 2-kratno optično povečavo ter 13-milimetrski širokokotni senzor (zaslonka f/2,4).

Z vidika kakovosti fotografije je LG G8S najboljši med telefoni tega proizvajalca. Zajete fotografije postrežejo z realističnimi barvami in dobrim kontrastom. Ko so svetlobni pogoji dobri, pametni telefon zagotavlja dobre posnetke – kakovost fotografij v samodejnem načinu je res dobra. Fotografije so zelo ostre in polne podrobnosti. Aktiviranje funkcij HDR in uporaba umetne inteligence prispevata k dobrim rezultatom, vendar so tudi brez teh pomagal fotografije zelo dobre. Dve goriščni razdalji omogočata ustvarjalnost, širokokotni način pa tudi prepričljivo opravi svoje delo, čeprav po optični povečavi LG ne more tekmovati z nekaterimi tekmeci.

Brezskrbno fotografiranje
LG G8s vam omogoča, da v realnem času posnamete tri fotografije z enim dotikom. Fotografirajte z zelo širokoim kotom, telefoto kamero ali standardo kamero.

Ko se svetlobni pogoji poslabšajo, se stvari nekoliko zapletejo, vendar je fotoaparat še vedno prepričljiv. Posnetki v notranjih prostorih in  v temnem okolju so še vedno zelo uporabni predvsem po zaslugi učinkovitega nočnega načina fotografiranja.

Na prednji strani pa najdemo fotoaparat z dvema objektivoma. Ključne naloge opravlja senzor z ločljivostjo 8 milijonov pik (zaslonka f/1,7), kar je več kot dovolj za zajemanje dobrih samoportretov (beri: selfijev). Med kreativnimi možnostmi najdemo vse možne načine zajemanja posnetkov (Studio, Portret, Avto, AI CAM, Manual, Idle, Panorama, YouTube Live, AR nalepke, nočni ...). O aplikaciji, ki skrbi za zajem fotografij in videa le pozitivno – je intuitivna in enostavna za uporabo, to pa je tisto, kar šteje.

Podobne ugotovitve kot za fotografije veljajo tudi za video. LG G8s ThinQ zajema video posnetke v več različnih oblikah in ločljivostih, npr. v ločljivosti 4K s 60 sličicami na sekundo in razmerjem stranic 16 : 9, medtem ko kinematografski način zajema z razmerjem 18,9 : 9 omeji ločljivost na 1080p. V načinu Cine Shot lahko snemamo videoposnetke tudi s tehniko HDR10.

Z Kamera
S pomočjo infrardečega in ToF senzorja LG G8s ThinQ obvlada tudi meritve razdalj med predmeti in zunanje mere predmetov. Senzor ToF pomaga tudi ustvariti občutek globine na fotografijah. Revolucionarna tehnologija obenem zagotavlja večjo biometrično varnost in omogoča uporabo nekaterih funkcij brez dotikanja pametnega telefona.

Vprašljivo upravljanje z gestami
LG zelo poudarja nov način interakcije s telefonom in uporabnike spodbuja k temu, da pametni telefon uporabljajo, ne da bi se ga dotikali. Tehnologija, poimenovana and Air Motion, v reklamah izgleda čarobno, v praksi pa je upravljanje z gestami rok precej manj prepričljivo. Najpogostejše funkcije sicer res lahko upravljamo s preprostimi gibi rok in tako zaženemo aplikacije, sprejmemo klice, deaktiviramo alarm ali izdelamo posnetek zaslona, a to lahko še precej hitreje in predvsem natančneje storimo z držanjem pametnega telefona v dlani. Oddaljeno upravljanje z gestami ima tako še največ smisla takrat, ko uporabljamo večpredstavnostne aplikacije za predvajanje filmov ali ogled fotografij.

Najnovejši Android, nadgrajen
LG-jev zastavonoša ima nameščen operacijski sistem Android 9 Pie s preobleko LG UX 8.0. Slednja naredi najnovejši operacijski sistem Android še bolj uporaben in intuitiven. Uporabniški vmesnik je namreč urejen in zelo barvit, vsekakor pa to pri vsakdanji uporabi LG G8S ThinQ ne moti, prej obratno. Animacije so hitre in pametni telefon se odziva brez zamika. Ne glede na to, kakšno igro ali aplikacijo zaženemo oziroma koliko njih imamo odprtih v ozadju, telefon po zaslugi zelo zmogljivega procesorja in velike količine pomnilnika vedno ostaja odziven.

Sodobna strojna zasnova telefona je botrovala tudi LG-jevi obljubi, da bo na LG G8S ThinQ možno namestiti tudi prihodnjo različico sistema Android (10 oziroma Q), a o datumih nadgradnje je zaenkrat še prezgodaj soditi. Verjetno bo potrebnega nekaj potrpljenja, saj ta južnokorejski proizvajalec nikoli ni hitel z nadgradnjami in popravki.

Zmogljivosti, ki jih nikoli ne zmanjka
Tehnične specifikacije LG G8S ThinQ se skorajda v ničemer ne razlikujejo od modela LG G8. Mobilna platforma Snapdragon 855 s 6 GB delovnega pomnilnika botruje odličnim zmogljivostim, zato pametni telefon zagotavlja popolnoma tekoče delovanje v vsakem trenutku. Tudi večopravilnost ga, kot že rečeno, ne spravi iz tira, kljub dolgotrajnem mučenju s testnimi programi in igrami pa lahko zadovoljno poročamo o tem, da o pregrevanju ni ne duha ne sluha (za to hibo sicer trpi marsikateri drug zmogljiv telefon s pomanjkljivim hlajenjem).

Snapdragon 855 ni le zmogljiv matematični procesor, vdelano ima tudi odlično grafično rešitev, ki se dokazuje v najzahtevnejših igričarskih naslovih in poskrbi, da je telefon LG G8s ThinQ med najboljšimi igričarskimi telefoni na trgu ta hip. Telefon nudi 64 ali 128 GB notranjega pomnilnika (razširljiv do 2 TB s kartico microSD) za shranjevanje podatkov.

Moč zmaja
Mobilna platforma Snapdragon 855 je eden največjih adutov telefona Lg G8s ThinQ. Preizkusi, kot so 3D Mark, Geekbench 4, PassMark in podobni, dokazujejo, da je LG-jev mobilnik zmogljivejši od tekmecev, kakršna sta Huawei P30 Pro ter Samsung Galaxy S10+.

Zvesti spremljevalec
Ko gre za zvestobo, LG ne razočara. Južnokorejski pametni telefon ponuja dolgo avtonomijo baterije, ki bo navdušila večino uporabnikov. Čeprav vendarle ne dosega vzdržljivosti telefonov, kot sta Huawei P30 Pro ali OnePlus 7 Pro, G8s ThinQ omogoča, da z njim preživite dan brez težav in skrbi, kje ste pustili polnilec. Tudi ob precej intenzivni uporabi baterija zmogljivosti 3550 mAh prestane torturo poslovnega dne.

In ko je čas za polnjenje, LG G8s ThinQ navduši. Do polovice zmogljivosti se baterija napolni v pol ure, prazna pa do polne napolnjenosti potrebuje približno uro in 15 minut. To omogoča tehnologija Qualcomm Quick Charge 3.0.

Za varnost je odlično poskrbljeno
Z LG G8s ThinQ so vaši podatki varni in zaklenjeni pred nepooblaščenimi vpogledi. Telefon namreč poleg senzorja prstnih odtisov premore tudi 3D-prepoznavanje obrazov in celo žilic v dlaneh uporabnika (tehnologija Hand ID). Izberite tisto metodo zaščite podatkov in odklepanja telefona, ki vam je ljubša. LG G8s ThinQ omogoča, da resnično poskrbite za svojo zasebnost in podatke zaklenete pred zunanjim svetom.

Zvok, ki izriše nasmešek
Dva zvočnika, nameščena v zgornjem in spodnjem delu LG G8s ThinQ, zagotavljata stereo prostoročno delovanje. Tehnologija 3D DTS: Zvok X pa zagotavlja bogatejši stereoskopski zvok z zvočnikom Real Stereo. Ta telefon je preprosto slišati znatno bolje od tekmecev.

Značilnosti in cena
Procesor: Qualcomm Snapdragon 855, 8-jedrni
Zaslon: 15,75 cm (6,2-palca), 1080 x 2248 pik, OLED (402 ppi)
Pomnilnik: 6 GB
Hramba podatkov 64/128 GB, kartica do 2 TB
Baterija: 3550 mAh
Kamere: standardna 12 MP f/1.8 (zadaj), telefoto 12 MP f/2.6 (zadaj), širokokotna 13 MP f/2.4 (zadaj), 8 MP f/1.9 (spredaj), TOF 3D kamera (spredaj)
Operacijski sistem: Android 9 Pie
Dimenzije: 155,3 x 76,6 x 8 mm Teža 181 g.
Cena: do 699 € naprej

Vir: LG

preberite še to

Testi
Ne, ni strelski obračun…

Ne, ni strelski obračun…

… to je dobrodošlica, ki vam jo »izreče« čevljekljun, ko je vesel, da vas vidi&helli...

Testi
Za čiste prostore in zrak

Za čiste prostore in zrak

Xiaomi ima v svojem naboru dve zanimivi »čistilni napravi« - eno za tla in eno za zrak.

Testi
Tablica, ki daje veliko

Tablica, ki daje veliko

Tablični računalnik Xiaomi Pad 5 nudi odličen zaslon, kakovosten zvok, zmogljivo baterijo in še kaj.

Testi
Česa ne bo šlo igrati

Česa ne bo šlo igrati

Sony je končno razkril, katere igre ne bodo delovale na novem PlayStation 5.

Testi
Lenovo IdeaPad S540

Lenovo IdeaPad S540

AMD-jev procesor v prenosniku? O, ja.

Testi
LG G8s ThinQ

LG G8s ThinQ

Iz Južne Koreje z ljubeznijo

Testi
Hladno in nemoteče pivo

Hladno in nemoteče pivo

Pivo je dobro imeti v hladilniku, a kaj, ko zaseda veliko prostora, steklenice pa se rade kotalijo po njem. Ko...

Testi
Varnostne kamere za domačo uporabo

Varnostne kamere za domačo uporabo

Postanite kralj svojega doma in ga nadzirajte s pomočjo najnovejših varnostnih kamer kar na vašem pametnem tel...

Testi
Tudi Philips ima tankega...

Tudi Philips ima tankega...

Philips je na trg poslal serijo televizorjev z oznako 7600, ki jih odlikuje … no, ja, praktično vse.

Testi
Huawei Mate 9 - test na dlani

Huawei Mate 9 - test na dlani

Huawei je kot sklepno dejanje lanskega leta na trg poslal poslovni telefon Mate 9, ki pa bo zaradi svoje cene ...

Testi
Xbox One S

Xbox One S

Microsoft se vrača na igričarski trg z manjšo in občutno bolj stilsko konzolo. Vprašanje pa je, ali je nadgrad...

Testi
Galaxy Note 7 proti Galaxy S7 edge

Galaxy Note 7 proti Galaxy S7 edge

Ker o Galaxy S7 edge že čivkajo ptiči in o njem vemo vse, lahko Galaxy Note 7 najlažje opišemo tako, da ga pri...