Sistem ima kar nekaj različnih stopenj. Vse skupaj se začne s termično kamero, ki spremlja okolico. Ko zazna pešca, se na prehodu prižgejo v tla vgrajene luči LED, ki so menda vidne 50 metrov daleč, hkrati pa takšne, da ne zaslepijo voznika. Drugi sistem medtem spremlja dogajanje na cesti. Ko se avtomobil prehodu približa na 30 metrov, se prižge utripajoč prometni znak, ki voznika dodatno opozarja na to, da je v bližini pešec. A ker vsega niso vedno krivi vozniki, je sistem narejen tako, da opozarja tudi pešce. Če se prihajajoči avtomobil giblje hitreje od 10 km/h, se na rob prehoda projicira varnostno opozorilo, namenjeno predvsem tistim, ki gledajo v svoje telefone namesto na cesto, poleg tega pa se zasliši tudi zvočni alarm, če ima uporabnik na telefonu nameščen ustrezen program, pa začne cviliti in vibrirati tudi ta.
Korejci so zadevo že preizkusili na terenu in ugotovili, da več kot 83 odstotkov voznikov zaradi opozorilnih znakov pametnega prehoda zmanjšalo hitrost ali se celo ustavilo. Na cestah z omejitvijo 50 km/h se je v primeru novega prehoda povprečna hitrost zmanjšala za 20 odstotkov, kar je prav tako vzpodbuden podatek.
In koliko stane vgradnja takšnega prehoda? Korejci pravijo, da okoli 12.000 €. Glede na koristi je to pravzaprav zelo poceni.
Vir: EurekAlert